Arbeidsmarktkrapte voedingssector zet aan tot investeringen in automatisering

30 september 2025

Dit verhoogt de arbeidsproductiviteit, versterkt de concurrentiepositie en draagt bij aan goed werkgeverschap.

 

Bron: FoodPro sept2025

 

Volgens CBS ziet ruim een kwart van de bedrijven in de voedings- en drankenindustrie personeelstekort als grootste zorg. Naast het beperkte aantal kandidaten speelt ook een tekort aan goed geschoolde medewerkers. Stijgende cao-lonen maken de inzet van machines extra aantrekkelijk.

 

Vooral in primaire processen – zoals portioneren, snijden, doseren en automatisch verpakken – zijn er grote voordelen te behalen. Automatisering zorgt voor hogere bezettingsgraden, minder restproducten en een constantere kwaliteit. Daarmee stijgt zowel de productiviteit als de winstgevendheid.

 

Wilt u weten hoe V-Tech Holland uw productie- en verpakkingsproces verder kan automatiseren? Neem contact op via info@vtechholland.com

 

Bron: ING

Ga terug

^ Naar boven